Vekalet Bilgileri

VEKALET BİLGİLERİ

Avukat Burcu KABAAĞAÇ KAYA

Eskişehir Baro Sicil No : 1694

Adres : Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Bulvarı No:80/1 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Eskişehir Vergi Dairesi T.C. 28927651976

E-MAİL : bk@bkhukuk.org


VEKÂLET İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Notere aşağıdaki bilgilerinde vekâlette olması gerektiğini söyleyiniz:

Ahzükabz, sulh, ibra, davadan ve temyizden feragat, kabul, vazgeçme, tebliğ alma, mal beyanında bulunma, temlik etme, adli sicil kaydı isteme, yaş ve ad-soyad değiştirme davası açma, adli sicil kaydı isteme.

Şirket adına çıkartılacak vekâletlerde şirket vekâleten şahıs adına asaleten ibaresi kullanmanız halinde bir vekaletle hem şirketiniz için hem de şahsınız için vekalet vermiş olursunuz, gerektiğinde tekrar vekalet çıkarmakla uğraşmazsınız.

Boşanma vekâleti ya da tanıma tenfiz davası olduğu notere mutlaka söylenecek.

Boşanma Vekaleti için Notere iki fotoğrafla ve nüfus cüzdanı- ehliyetle gidilecek. Yabancı ülkede çıkartacaksanız ve o ülkede fotoğraf uygulaması yoksa, şart olmamasına rağmen yetkiliye fotoğraflı vekalet olması konusunda ısrar edin.

Tanıma tenfiz davası için çıkartılacak vekalette tanıma tenfiz vekaleti olduğu belirtilmelidir.

TANIMA TENFİZ DAVASI AÇILABİLMESİ İÇİN KESİNLEŞMİŞ YABANCI MAHKEME BOŞANMA (KARARDA BOŞANMALARINA İFADESİ GEÇMELİ) KARARININ, APOSTILLE BELGESİNİN VE VEKALETLERİN ORİJİNALLERİ İLE RESMİ MAKAMLARCA ONAYLANMIŞ TÜRKÇE TERCÜMELERİNİN TEMİN EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Yurt dışında bulunanlar konsolosluktan vekâletname çıkarabilirler. O ülkenin yetkili mercilerinden de vekaletname çıkarabilirler(örnek noter) ancak bu vekalet için apostil almak ve vekaleti de apostili de Türkçe’ye tercüme ettirmek gerekecektir.


BANKA HESAP NUMARALARI VE BİLGİLERİ

AVUKAT BURCU KABAAĞAÇ KAYA ADINA:

T. VAKIFLAR BANKASI : TR26 0001 5001 5800 7305 4176 07

TÜRKİYE İŞ BANKASI PORSUK ŞUBESİ IBAN : TR36 0006 4000 0014 4031 0775 87

İletişim

Bizim ile İletişime Geçebilirsiniz.